Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 8.00

Rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej dla klas I - VI o godz. 9.30

Rodziców uczniów klas I prosimy o przygotowanie rogów obfitości.

 

 

Informujemy, że w okresie wakacji od 29 lipca do 19 sierpnia 2016 sekretariat będzie nieczynny.

W sprawach pilnych proszę zgłosić się do pracowników obsługi lub wysłać wiadomość na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

1 czerwca – w Dzień Dziecka, zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 2 km – niby niewiele, ale biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, z jakimi przyszło im się zmierzyć, każdy z biegaczy zasługuje na słowa uznania.

Wśród uczestników biegu wyłoniono najstarszego oraz kilku najmłodszych zawodników, którymi zostali odpowiednio: pan Joachim Gawlik (68 l.), a także Wojciech Smyczek (3 miesiące), Karol Melcer (2 lata) i Emilia Błaszczyk (również 2 lata).

W imieniu SP 1 oraz GOKiR-u składamy serdeczne podziękowania prywatnym sponsorom, którzy wspomogli organizację sportowej imprezy, w tym głównemu sponsorowi – Firmie GAZ-SYSTEM S.A., posiadającej w Świerklanach swój oddział. Dzięki Waszej pomocy udało się zorganizować zawody z prawdziwego zdarzenia i zachęcić mieszkańców Gminy Świerklany do aktywnego wypoczynku.

Szczegółowe informacje o głównym sponsorze:

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM  S.A. - to jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, do sieci dystrybucyjnych oraz odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Centrala spółki mieści się w Warszawie, natomiast siedziba jednego z sześciu jej oddziałów od wielu lat zlokalizowana jest na terenie Gminy Świerklany. Więcej informacji o spółce – na stronie internetowej: www.gaz-system.pl 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

Przypominamy, ze uczniowie klas I, II i III, IV i V otrzymują darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe w szkole. Rodzice kupują tylko podrecznik lub ćwiczenia do religii a w klasach starszych do języka niemieckiego.

Uczniowie klas VI kupują podręczniki zgodnie z wykazem

wykaz podręczników 2016 (Word)

wykaz podręczników 2016 pdf

 

Wczoraj w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny i II bieg integracyjny "Biegaj z nami sąsiadami".
Dziękujemy wszystkim sponsorom, służbom porządkowym, przyjaciołom szkoły, rodzicom i wszystkim pracownikom za okazaną pomoc i trud włożony w przygotowanie imprezy.