Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SP 1 im. L. Holesza w Świerklanach „Szkołą Przyjazną WF”

Dziś wiemy, że nasza szkoła z sukcesem zakończyła projekt „WF z klasą” i dostała certyfikat poświadczający bardzo dobrą jakość zajęć wychowania fizycznego i działań prozdrowotnych. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni odznakami przyznawanymi za szczególną troskę
o aktywność fizyczną. Przyznano nam tytuł „Szkoły Przyjaznej WF”, a nasze zajęcia uznano za „Innowacyjny WF”- bardzo się cieszymy.
Głównym celem programu była poprawa atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego, a także promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Przez cały rok podejmowaliśmy wiele działań, które sumiennie opisywaliśmy na naszym blogu (www.blogiceo.nq.pl/holesz/).

Jedną z najważniejszych akcji była debata Szkolnego Okrągłego Stołu, podczas której uczniowie przedstawili nauczycielom i dyrekcji swoje oczekiwania względem zajęć wychowania fizycznego, a następnie wspólnie z gronem pedagogicznym wypracowali plan działania na cały rok szkolny 2015/2016. Wszystkie nasze zmagania były oparte nie tylko na aktywności fizycznej, ale także  na wdrażaniu zdrowych nawyków i kształtowaniu świadomości prozdrowotnej.

W szkole zorganizowano wiele atrakcji, między innymi: tydzień zdrowia „Co dzień jem zdrowo i kolorowo”, „Szkolne Dni Promocji Zdrowia, Ekologii i Bezpieczeństwa”, II bieg integracyjny „Biegaj z nami sąsiadami”, Rodzinny Rajd Rowerowy. Zaproszono wielu gości, którzy przeprowadzili dla uczniów i rodziców zajęcia t.j. zumba, czy jumping frog. Warto wspomnieć również, że w projekt zaangażowali się wszyscy nasi nauczyciele organizując lekcje tematyczne, aktywne przerwy, czy też biorąc udział w ogólnopolskich konkursach.

Możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, aby aktywność fizyczna i zdrowy styl życia był w dalszym ciągu mocną stroną naszej placówki.