Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 112 projektów z całej Polski.

Szkoła Podstawowa nr 1 w ramach współpracy z m Fundacją oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa po raz 4 otrzymała grant w wysokości 5tyś zł.

Uczestnikami projektu są uczniowie oraz ich rodzice/opiekunowie z klas 4-6.

Odbędzie się cykl ciekawych spotkań warsztatowych w miesiącach wrzesień - grudzień 2019r.

                   CO JUŻ BYŁO, A CO JESZCZE NAS CZEKA…

26 września 2019r. dwie grupy pojechały odwiedzić rybnicki park tematyczny nad Nacyną. Było to o tyle nowe doświadczenie dla piątoklasistów, gdyż tylko jedna osoba na całą grupę odwiedziła park, który znajduje się zaledwie 12km od ich miejsca zamieszkania. Na terenie obiektu znajdują się urządzenia eksperymentalne, które podzielone są na trzy grupy: urządzenia akustyczne,  urządzenia ruchowe oraz urządzenia optyczne. Piątoklasiści mogli sami doświadczyć i spróbować jak dane urządzenia działają. Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie i z wielkim zapałem chcieli sprawdzić wszystkie urządzenia. Podczas wyjazdu uczniowie poznali również takie pojęcia jak: droga, prędkość, czas. Po krótkim omówieniu uczniowie rozwiązywali karty pracy, które zostały dla nich przygotowane wraz z krzyżówką.

W październiku uczniowie klas V i VI podzieleni na 4 grupy wzięli udział w warsztatach „Programujemy ze Scottie Go”. Uczestnicy z dostępnych klocków układali kod umożliwiający głównemu bohaterowi gry pokonanie trasy. Następnie za pomocą tabletu z odpowiednią aplikacją skanowali ułożone klocki programu, gdzie główny bohater przechodzi trasę linijka po linijce, a gracz mógł się przekonać, czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązane i czy będzie mógł przejść do następnego etapu. Celem warsztatów było połączenie zabawy z nauką programowania.

Uczniowie na zajęciach byli bardzo aktywni,  każdy zdobyty poziom przyniósł każdemu uczestnikowi wiele satysfakcji oraz świadomość tego „co już potrafią”. Zajęcia były dla uczniów bardzo atrakcyjne, rozwijały umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, pobudzały wyobraźnię i uczyły prawidłowego wnioskowania.

Również w tym miesiącu dotarły do nas prace z gminnych szkół nt. „Zakoduj znane pojęcia z dzieciny matematyki”. Wpłynęło do nas wiele różnych ciekawych pod kątem matematycznym jak i plastycznym rebusów. Zostały wybrane już najciekawsze prace, a podsumowanie i wręczenie nagród zostanie podczas gali podsumowującej projekt.

W listopadzie odbędą się zajęcia dla uczniów wraz z rodzicami „Zakodowana geometria” na które serdecznie zapraszamy.

Projekt zakończymy podczas grudniowej Gali, gdzie podsumujemy wszystkie działania.