Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1.TYTUŁ:

CENTRUM TWÓRCZEGO ROZWOJU
DZIECI I MŁODZIEŻY
ART

2.      CELE GŁÓWNE:

Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości spędzania czasu wolnego
i rozwijania zainteresowań mieszkańców uczniów poprzez organizowanie spotkań, warsztatów, pogadanek i innych w zakresie kultury, oświaty i rekreacji czy realizowanie programów informacyjnych i edukacyjnych, wspieranie inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych w gminie Świerklany angażujących w ich realizację różne środowiska,  zwiększenie udziału w życiu społecznym mieszkańców gminy poprzez organizowanie imprez integracyjno-rekreacyjnych.

3.    TERMIN REALIZACJI PROGRMU:            

Od stycznia 2011r do nadal

4.    ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

Bogumiła Szmidt-Kruk,  Anna Oleksy

5.    ODBIORCY PROGRAMU:

Uczniowie klas I-VI

6.    OPIS PROGRAMU:

Centrum Twórczego Rozwoju Dzieci i Młodzieży ART to pomysł na połączenie nauki, zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez zorganizowanie edukacyjnych, interdyscyplinarnych warsztatów, gdzie każdy znajdzie dziedzinę, w której może się wyspecjalizować. Ciekawe programy zajęć warsztatowych pozwolą nie tylko spędzić ciekawie wolny czas, ale także pogłębić swoje zainteresowania. Wykładowcami są nie tylko eksperci w swoich dziedzinach, ale i wolontariusze, którzy w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Program Centrum zakłada uruchomienie Małej Akademii Językowej - warsztatów  języka angielskiego dla grupy dzieci w wieku 5-10 lat.  W programie Klubu Młodego Twórcy zaplanowano: warsztaty ceramiczne, warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne , warsztaty teatralne, warsztaty decoupage i filcowania. Dla rodziców uczniów SP nr 1 w Świerklanach przygotowano zajęcia w ramach Klubu Dobrego Rodzica. To taki cykl comiesięcznych spotkań podczas których osoby dorosłe, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, w przyjemnej atmosferze, z przyjaznymi ludźmi, nabywają praktycznych umiejętności i technik, które pozwalają budować zdrowe, oparte na partnerstwie relacje z dziećmi. Głównym celem KDR będzie wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi.