Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Praca wypełni Ci dużą cześć życia. Jednym sposobem na prawdziwą satysfakcję z  pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich dla ciebie jest miłość do tego, co się robi.”

Stave Jobs

WYBÓR SZKOŁY I ZAWODU KLUCZEM DO SUKCESU

           

Zastanawiasz się, czy wybrać szkołę branżową, technikum, a może pójść do liceum ogólnokształcącego? Udane życie zawodowe rozpoczyna się w momencie podjęcia optymalnej decyzji, dotyczącej wyboru właściwej szkoły.

Pamiętaj, planowanie kariery zawodowej nie jest jednorazowym działaniem – tylko procesem, trwającym przez wiele lat. Zaczyna się on od poznania samego siebie – swoich zainteresowań, talentów, przeciwwskazań zdrowotnych i polega na obserwacji swojego zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Umiejętność odpowiedzi na pytania o cechy charakteru, zdolności, zainteresowania, sukcesy, jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna.

Współczesny rynek pracy wymaga od nas elastyczności, dostosowania się do zmieniających się trendów, ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, kompetencji cywilizacyjnych
i społecznych, takich jak: znajomość języków obcych, najnowszych technologii informacyjnych, posiadanie prawa jazdy, umiejętność pracy w zespole, stosowanie zasad skutecznej komunikacji, radzenie sobie w sytuacjach stresowych.

Uporządkowanie wiedzy o sobie i własnych doświadczeniach, posłuży Ci za „ściągę”,
z której będziesz mógł skorzystać, zastanawiając się nad wyborem zawodu.

Terminy rekrutacji

Zawody przyszłości

Barometr zawodówBarometr zawodów

Rybnik

Żory

Jastrzębie

Wodzisław