Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SZKOLNA KASAOSZCZĘDNOŚCI

opiekunowie  p. Magdalena Pieszko i Anna Oleksy

Każdy uczeń naszej szkoły może należeć do SKO

Wystarczy, że rodzice/ prawni opiekunowie wypełnią u opiekuna
Szkolnej Kasy Oszczędności OŚWIADCZENIE, wyrażając tym chęć,
by ich dziecko było członkiem SKO- SKOwiczem :)
 

Dowodem przynależności jest imienna legitymacja otrzymana od opiekuna

oraz książeczka SKO dokumentująca operacje gotówkowe.

 

POZNAJ MOC

 

OSZCZĘDZANIA

 

SKO

 

Dowodem przynależności jest książeczka SKO i legitymacja otrzymana od opiekuna.

FORMA ROZLICZEŃ:

 bezgotówkowa z możliwością dokonywania wpłat przelewem bankowym oraz gotówkowa- wpłaty i wypłaty w szkole
u Opiekuna SKO pani Pieszko Magdaleny lub Anny Oleksy
a także samodzielnie w Oddziale Banku
.

 

 

 

TROCHĘ HISTORII:

 

Nasza szkoła od wielu lat (20 lat) uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności SKO. Kilka lata temu nastąpiły zmiany na miarę XXI wieku i weszliśmy w ciekawy świat bankowości internetowej. Szkoła co roku jest wyróżniana i nagradzana
w licznych ogólnopolskich i regionalnych konkursach dla SKO. Od czterech lat niezmiennie udaje nam się zdobywać nagrodę II stopnia i 2000 zł dla szkoły. Wygraliśmy nagrody dla naszych uczniów m.in. finansowe wykorzystywane na zakup upominków dla oszczędzających uczniów jak również tablicę interaktywną, laptopa i rzutnik z których na lekcjach mogą korzystać uczniowie klas I-III. Pieniądze z nagród przeznaczamy na nagrody dla SKOwiczów, wspomaganie akcji charytatywnych, doposażenie sal lekcyjnych- np. laptop dla klas pierwszych.

 

TROCHĘ FAKTÓW:

 

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce program edukacji finansowej. SKO to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów. Obecnie w SKO uczestniczy ponad 4,5 tys. szkół (co trzecia szkoła podstawowa w Polsce).

 

Wśród 360 szkół nagrodzonych w Konkursie dla SKO (za podejmowane działania, ilość SKOwiczów, zaangażowanie i promowanie SKO), nasza szkoła uplasowała się na 28 miejscu w Polsce, a nasze opiekunki już 3 rok odznaczone srebrną odznaką są w pierwszej 30stce w Polsce.

Program SKO to nie tylko atrakcyjnie oprocentowane konta dla uczniów ale również szereg innych korzyści począwszy od m.in. promocji szkoły wśród społeczności lokalnej(m.in. dzięki platformieSzkolneBlogi.pl),a skończywszy na atrakcyjnych konkursach i nagrodach

 

SKO Konto dla Ucznia umożliwia indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczące w programie SKO, zapewniając następujące korzyści:

 

  1. Bezpłatne (0 zł za prowadzenie konta) i atrakcyjnie oprocentowane konto SKO Konto dla Ucznia
  2. Dostęp do serwisu internetowego SKO dostosowanego do wieku i gustu dziecka – dla dzieci, członków SKO (atrakcyjnego pod względem graficznym i dźwiękowym)
  3. Tygodniowa kapitalizacja odsetek – dzieci widzą jak „rosną” ich oszczędności
  4. Wyrobienie nawyku świadomego i systematycznego oszczędzania nawet małych kwot
  5. Nauka zarządzania własnym mini budżetem- możliwość zakładania wirtualnych skarbonek, możliwość zdobywania wirtualnych odznak- wielu naszych uczniów wspaniale korzysta z tych możliwości.
  6. Dostęp do konta jest możliwy za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) dla uprawnionych Opiekunów SKO oraz przedstawicieli ustawowych (rodziców) albo opiekunów prawnych posiadających w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej (po złożeniu odpowiedniej dyspozycji).

 

ZAPRASZAMY
do udziału w życiu SKO i korzystania z możliwości wygrywania ciekawych nagród, udziału w edukacji finansowej i dobrej zabawy.


GRATULUJEMY
obecnym SKOwiczom zaangażowania!

Zapraszamy
do śledzenia działań SKO na
 
 http://www.szkolneblogi.pl/blogi/holeszkoswierklany