Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1.TYTUŁ:

NA ZAPOMNNIANYCH ŚCIEŻKACH

2.    CELE GŁÓWNE:

Celem głównym zadania jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów regionalizmu i spektaklu w gwarze śląskiej

3.   TERMIN REALIZACJI PROGRMU            

Od stycznia 2013 r do grudnia 2013

4.   ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

Bogumiła Szmidt-Kruk, Ilona Myszka

5.   ODBIORCY PROGRAMU:

Uczniowie klas I-VI

6.   OPIS PROGRAMU:

Projekt „Na zapomnianych ścieżkach” to pomysł na zorganizowanie
i przeprowadzenie warsztatów regionalizmu dla dzieci i młodzieży z terenu gminny Świerklany. Integralnym i ważnym elementem zadania będzie jego rozpowszechnianie medialne, a przez to dodatkowe propagowanie tradycji śląskich.

Projekt „Na zapomnianych ścieżkach" składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to udział uczestników projektu (200 dzieci) w warsztatach regionalizmu organizowanych przez Żorskie Centrum Regionalne poprowadzonych przez ekspertów z zakresu tradycji śląskiej i gwary. Następnie grupa dzieci weźmie udział w warsztatach teatralnych, których celem będzie przygotowanie spektaklu w gwarze śląskiej. Ostatni etap to prezentacja spektaklu, w której wezmą udział wszyscy uczestnicy projektu, ich rodzice, zaproszeni goście, społeczność lokalna, media,  oraz zaprezentujemy nowe wydanie bajek powstałych w projekcie „Kożdy z nos bojki zno!”.