Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Bierzemy udział w kolejnym biciu rekordu w resustcytacji 16 października 2015 o godz 12.00 - 12.30 sala gimnastyczna

   

Nasza szkołą otrzymała apteczki - zobacz liste szkół pozycja 711

 

 

 

1.   TYTUŁ:

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

edukacja zdrowotna

2.   CEL GŁÓWNY:

Poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy

3.   TERMIN REALIZACJI PROGRMU:

  1.             
  • od roku szkolnego 2007-2008 do nadal

4.   ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

·         Dyrektor szkoły

·         Przeszkoleni nauczyciele

5.   ODBIORCY PROGRAMU:

uczniowie klas I – III

6.   OPIS PROGRAMU:

„Ratujemy i uczymy ratować” to program stworzony przez WOŚP, który szkoli nauczycieli oraz zapewnia wszelkie pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z dziećmi. Program nauki pierwszej pomocy skierowany jest dla uczniów klas I-III. Podczas zajęć z tego programu dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

 Program szkolenia obejmuje podstawy pierwszej pomocy czyli: sprawdzenie bezpieczeństwa, wołanie o pomoc, sprawdzenie przytomności, udrożnienie dróg oddechowych, wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu,  ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytację krążeniowo - oddechową. Uczniowie utrwalają poznane podczas zajęć edukacyjnych numery alarmowe oraz wzywanie pomocy. Podczas zajęć z opisywanego programu uczniowie ćwiczą jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.

Na koniec uczniowie zdają egzamin praktyczny i teoretyczny za co otrzymują dyplomy.

Nauczyciel, który prowadzi zajęcia w ramach tego programu przedstawia na zakończenie każdego półrocza sprawozdanie oraz wysyła karty przeprowadzonych zajęć po każdym półroczu do siedziby WOŚP w Warszawie, gdzie prowadzony jest rejestr uczniów przeszkolonych z udzielania pierwszej pomocy.