Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Teatr „AKuKu” istnieje w SP nr 1 w Świerklanach od 2001 roku. Przez te kilkanaście lat teatr szkolny współtworzyło prawie 200 osób- dzieci, młodzież, a nawet dorośli realizując projekty pt „Blisko siebie, bliżej innych”, „Teatr z dziadkiem, teatr z babcią”. Do  tej pory udało nam się przygotować kilkadziesiąt spektakli, które to  pokazywaliśmy na terenie szkoły, gminy oraz na festiwalach regionalnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Oto niektóre osiągnięcia:

-2003r. „Królewna Śnieżka ... czyli spojrzenie w lustro”  na XIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej otrzymało I miejsce i tym samym zakwalifikowało się do XXVIII Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie

-2005Podczas VI Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „A Słowo Ciałem się stało…” w Chwałowicach wyróżnienie otrzymało przedstawienie „Powitajmy godnie Jezusa”, a podczas I Integracyjnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych w Rybniku zdobyło wyróżnienie za przedstawienie „Dziecię nam się narodziło”. Na  XV Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Czerwionce przedstawienie pt. „Bajka o słoniu łaciatym” otrzymało wyróżnienie I stopnia. Natomiast przedstawienie „Koleżanki” zdobyło wyróżnienie III stopnia.

-2006 -Na XVI Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Czerwionce przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Wyprawa na Smoczą Górę”, które otrzymało wyróżnienie I stopnia. Natomiast przedstawienie „Szklana Góra” w wykonaniu gimnazjalistów  zdobyło wyróżnienie III stopnia. Magdalena Kopiec, która zagrała główną rolę w przedstawieniu „Wyprawa na Smoczą Górę”, otrzymała tytuł i wyróżnienie dla najlepszego aktora festiwalu.

  -2007- Przedstawienie pt. „Podróż przez życie”  podczas VII Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „A Słowo Ciałem się stało…” w Chwałowicach  otrzymał II miejsce, podczas II Integracyjnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych w Rybniku nagrodę za „najlepsze przedstawienie” oraz nagrodę dla najlepszego aktora- dla Dagmary Adamczyk oraz na VI Gminnej Paradzie Jasełek w Czerwionce- Leszczynach II miejsce oraz nagrodę za osiągnięcia artystyczne dla Magdaleny Kopiec i nagroda dla najlepszego aktora- dla Dagmary Adamczyk              

-2008-Zaprezentowaliśmy się podczas VIII Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „A Słowo Ciałem się stało…” w Chwałowicach (dyplom za udział), III Integracyjnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych w Rybniku (wyróżnienie za anielską recytację dla Julii Wacławiak oraz wyróżnienie dla zespołu za nowatorskie przedstawienie jasełek), XI Międzynarodowego Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” (III miejsce) Na XVIII Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Chwałowicach przygotowaliśmy przedstawienie pt. „O smoku wawelskim”, które otrzymało wyróżnienie III stopnia. Natomiast przedstawienie „Pięć minut” na IX Wojewódzkim Przeglądzie Miniatur Teatralnych w Buczkowicach otrzymało III miejsce.   

-2009- II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Teatrów Uniwersytetów Trzeciego „Międzypokoleniowa Twórczość Teatralna” w Krakowie za spektakl „Nasz dom”;  Wyróżnienie  w IX Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych „A Słowo stało się Ciałem” w Chwałowicach oraz Wyróżnienie na I Knurowskich Spotkaniach Teatralnych dla spektaklu „Opowieść wigilijna”; Spektakl  „Na placu zabaw” otrzymał wyróżnienie I stopnia podczas XIX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Chwałowicach; Spektakl „Smutna królewna” zdobyło wyróżnienie na XV Dziecięcym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Czerwionce.

-2010 -  Spektakl pt.  „Ostatni tatuś” zaprezentowaliśmy podczas II Knurowskich Spotkaniach Teatralnych „Bez maski” w Knurowie ( Grand Prix, nagroda dla Hanny Wala za najlepszą rolę i dla opiekuna grupy za reżyserię), podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego „Gostyńskie Teatrałki” w Gostyni (II miejsce) oraz podczas XVI Dziecięcego Festiwalu Teatralnego w Czerwionce (wyróżnienie). Spektakl „Kruszynka” otrzymał wyróżnienie II stopnia podczas XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Chwałowicach

-2011- Spektakl „W starzikowej izbie” otrzymał I miejsce podczas Przeglądu Twórczości Górniczej „Karbidkowe obrazki”. Spektakl „Złodziej czasu” zaprezentowaliśmy podczas III Knurowskich Spotkaniach Teatralnych „Bez maski” w Knurowie ( Grand Prix Festiwalu), podczas IV Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego „Gostyńskie Teatrałki” w Gostyni (I miejsce oraz nagroda dla Patrycji Jankowskiej za najlepszą kreację aktorską).  Spektakl pt. „Sklep z marzeniami” otrzymał wyróżnienie II stopnia podczas XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Chwałowicach.

zdjęcia

 -2013- Za spektakl  „Moje- nie moje” otrzymaliśmy Grand Prix na V Wojewódzkim Festiwalu Teatralnym w Knurowie "Bez maski", Grand Prix na X Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Scenka", I miejsce na VI Wojewódzkich Konfrontacjach Teatralnych "Gostyńskie Teatrałki", wyróżnienie na I Rybnickim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym „Przestrzeń Wyobraźni”.

zdjęcia