Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

1.   TYTUŁ:

SZKOŁA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ

2.   CEL GŁÓWNY:

 „SZKOŁA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ” wynika z założeń programu „PZU po lekcjach” polegający na wprowadzeniu działań wspierających inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, a w szczególności przez zaproponowanie pomysłów na rozbudzanie w uczniach ciekawości świata, pasji i aktywności życiowej, a także poprawianie standardów nauczania i rozwijania zdolności uczniów. Celem projektu jest również przeciwdziałanie  postrzeganiu szkoły  jako miejsca nudnego, mało zaangażowanego w rozwój uczniów oraz kształtowanie wizerunku szkoły otwartej, pełnej inwencji twórczych, pełnej życia i ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

3.   TERMIN REALIZACJI PROGRMU           

  • od września 2013r. do czerwca 2014r.

4.   ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

Bogumiła Szmidt-Kruk, Ilona Myszka, Agnieszka Bryja

5.   ODBIORCY PROGRAMU:

uczniowie klas I – VI

6.   OPIS PROGRAMU:

Projekt "SZKOŁA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ” to projekt oparty na zrealizowaniu  innowacyjnych interdyscyplinarnych warsztatów, które pozwolą najmłodszym otworzyć się na świat wyobraźni, uczuć
i doświadczeń. Poprzez szereg wydarzeń zaplanowanych na terenie gminy Świerklany od września 2013 roku do czerwca 2014roku. przybliżymy najmłodszym dzieciom świat wartości poprzez kontakt z postaciami baśniowymi i naturą,   tworzenie spektaklu teatralnego czy stwarzanie innowacyjnych metod edukacji. Projekt „SZKOŁA KREATYWNYCH DZIAŁŃ” to oferta dla dzieci w wieku  szkolnym, składająca się z trzech etapów działań. W pierwszym etapie  zostanie przeprowadzona rekrutacja do projektu. Będzie ona otwarta, prowadzona na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach i skierowana do uczniów tejże szkoły. W drugim etapie 3 dwudziestoosobowe grupy dzieci  w wieku 6- 13 lat, wezmą udział w warsztatach teatralnych, przyrodniczych i plastyczno- tanecznych. Ostatnim etapem będzie Gala podsumowująca projekt, która odbędzie się w zaprzyjaźnionym Domu Kultury w Boruszowicach. Zaprosimy na nią przedstawicieli samorządu lokalnego, dyrektorów placówek oświatowych, przedstawicieli innych organizacji pozarządowych reprezentujących naszą gminę oraz społeczność lokalną.

 

Projekt SZKOŁA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ finansowany jest przez Fundację PZU    i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa" ze środków pozyskanych z 1% podatku.