Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniów klas V - VIII zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie na projekt gry wykonanej w Scratchu

Temat: "Drogi do niepodległości"

Regulamin Powiatowego Konkursu „Programowanie w Scratchu - Drogi do Niepodległości " Realizowanego w ramach projektu „Na 100 Niepodległa”

BGK w Konkursie „Na 100 Niepodległa”

Sukces uczennic SP 1 Świerklany w Powiatowym Konkursie

"Chytomy za rogi tyn smog srogi"

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach brały udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym pn. "Chytomy za rogi tyn smog srogi", którego finał odbył się w dworku w Łukowie Śląskim.

Marta Chwałka z klasy IIc zdobyła I miejsce w konkurencji fotograficznej, Zofia Wilk z klasy IIIa zdobyła I miejsce w konkurencji poetyckiej. W konkursie brała również udział Hanna Setlak z klasy IIb w konkurencji plastycznej i Marta Pytlik z klasy VIIa w konkurencji na poster.

Dzięki pracy uczennic oraz ich opiekunów SP im. Holesza zdobyła I MIEJSCE, a tym samym otrzymała główną nagrodę jaką jest klimatyzacja do jednego pomieszczenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Wiersz Zosi Wilk

W bieżącym roku szkolnym w szkole organizowane będą następujące konkursy przedmiotowe

- z j. polskiego

- z matematyki

- z j. angielskiego

- z historii

- z geografii

 

Etap I

Godz. 9.00

Etap II

Godz.9.00

Etap III

Godz. 9.00

J. polski

5.11.2018

14.01.2019

26.02.2019

Matematyka

6.11.2018

15.01.2019

27.02.2019

J. angielski

7.11.2018

16.01.2019

28.02.2019

Historia

8.11.2018

17.01.2019

01.03.2019

Geografia

9.11.2018

18.01.2019

04.03.2019

 

Informacje o konkursach dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach

Wolontariusze SP 1 Świerklany pomagają i wspierają…

10 październiku w ramach międzynarodowego programu „Pola Nadziei” uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji sadzenia żonkili na rzecz Niemedycznego Hospicjum Domowego im. Św. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Uczniowie wraz z innymi uczestnikami przeszli „żółtym” korowodem ulicami Rybnika do „Rajzapunkt” w Rybniku, gdzie zasadzili symboliczną cebulkę. Każdy żonkil to jeden płomyk nadziei. Sam żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, kwiatem, który przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących wsparcia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Kwitnące pola nadziei mają przypomnieć, że życie ziemskie tych osób, choć krótkie – jest życiem w pełni, tak jak każdego innego człowieka. Jednocześnie są wyrazem nadziei, że w ostatnich chwilach swojego życia chorzy nie będą sami, a my potrafimy dostrzec wartość życia ludzkiego
w każdym, szczególnie w chorym. Poznaliśmy również specyfikę funkcjonowania hospicjum dzięki wystąpieniom wolontariuszy, którzy z chęcią opowiedzieli o swojej posłudze
i zachęcili do dalszych działań na rzecz osób chorych, potrzebujących.

 

10 października odbyło się przesłuchanie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadaniem konkursowym było wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Gośćmi uroczystości byli:

Pani profesor Aleksandra Paszek-Trefon z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pani Anna Ostrowska z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pani Zofia Golińska - wizytator Kuratorium Oświaty

Uczniowie zostali przygotowani i wykonali pieśni pod kierunkiem pani dyrygent Marii Skrobol

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie:)

Galeria zdjęć z uroczystości