Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Kolejne zajęcia w ramach realizacji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Inicjatywa" grantowego projektu MPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku "Z POMOCĄ MAMY I TATY NIE BOJĘ SIĘ MATY" skierowane były dla uczniów klas piątych oraz dla ich rodziców. Temat  zajęć brzmiał: „Zakładamy szkolne akwarium”. Podczas spotkania doskonalono wyobraźnię przestrzenną  i poszerzano wiadomości na temat brył matematycznych.

Zajęcia rozpoczęły się od  prezentacji multimedialnej na temat graniastosłupów, a przede wszystkim sześcianu i prostopadłościanu. Następnie uczestnicy brali udział w podchodach. Każdy uczeń wraz z rodzicem otrzymał kartę ze szczegółowym opisem trasy i wyznaczonymi miejscami do poszukiwania. Zadaniem wszystkich było przejście trasy wiodącej przez teren szkoły i jej okolice. W trakcie podchodów należało zanotować w tabelach na karcie nazwy znalezionych brył. Uzupełnione karty zadań z podchodów zostały omówione z uczestnikami zajęć. Kolejnym zadaniem było wykonanie pomiarów prostopadłościennych pojemników oraz obliczenie ich objętości i przedstawienie jej w litrach. Uczniowie sprawdzali poprawność obliczeń napełniając pojemniki wodą za pomocą litrowych miarek. W kolejnej części zajęć rodzice wraz z uczniami układali bryły z klocków  i patyczków. Rysowali na arkuszach papieru zbudowane bryły i notowali ich opisy. 

Uczestnicy zajęć stwierdzili, że zajęcia okazały się wspaniałym i ciekawym podejściem do tematu. Rodzice zauważyli, że połączenie nauki z zabawą pogłębia ciekawość i wyobraźnię dzieci. Wszyscy poparli inicjatywę organizacji tego typu zajęć, bo teoretyczne obliczenia zostały potwierdzone w praktyce!

Program grantowy "mPotęga" realizowany jest pod skrzydlami Stowarzyszenia Inicjatywa

zdjęcia